Досі пам’ятаю  минулорічну поїзду на море. А все через тих горе-пасажирів!

Це трапилося ще минулого літа. Нарешті вдалося вибити у керівництва омріяну відпустку. Я ж обіцяла синові поїхати в Одесу на море, якщо він закінчить 4 клас без “9 балів” у табелі. Мишко слова дотримав, то тепер моя черга виконувати обіцянку.  

Купила квитки на потяг, завчасно вибрала зручні місця – нижні полиці, бо син боїться висоти. Та і щоб в дорозі погано не стало. Обрала невеликий будинок біля моря, склала валізи. Ось вже заходимо у потяг (а наша зупинка не була початковою), шукаю серед вагонів наші місця. Відчиняю дверцята та бачу картину маслом – на наших місцях розляглася одна парочка. Жінці та чоловікові десь за 40, на столі розстелена газета (замість скатертини), лушпиння від яєць та одна порожня банка з-під пива. 

– Вітаю. Перепрошую, але ви зайняли наші місця з сином, – тихо натякаю небажаним сусідам. 

– Ну і що? Лізьте на верх. Ми вже тут речі розклали, – навіть не дивиться на мене чоловік. 

– Пані, я перепрошую, але ось наші квитки. Ви зайняли наші місця! – намагаюся достукатися бодай до жінки. 

– Я не буду вставати з цього місяця, я перша сюди прийшла!

Мені стало так неприємно, що молодший син спостерігає за такою суперечкою. Я з останніх сил стримувалася, щоб не взяти ту жінку за її кудло на голові та витягти геть. Вона з чоловіком взагалі бровою не повела, навпаки – показово дістала насіння та почала його чистити. 

Вже чую, як провідниця оголосила закінчення посадки. Нам їхати майже 10 годин! 

– Потяг вже їде, ви зайняли наше місце!

– Місце корова має! А я тут вже розклала речі!

Тоді я не витримала та покликала провідницю. Адже займати чуже місце ми не хотіли. Я платила за свій комфорт, а не за сварки з незначними людьми. 

Вже через 3 хвилини до нас прийшла провідниця. І так неочікувано виявилося, що шановна панянка та її чоловік дійсно зайняли чужі місця. Вони навіть не глянули на квитки, запхалися у перший-ліпший вагон і там осіли. Ми ще хвилин 10 сперечалися хто де має сидіти.

– Я не полізу на верх, у мене серце, я боюся! – дорікала жіночка.

Господи, такого цирку я ще давно не бачила. От здається, що доросла, старша за мене жінка, то має бути трохи розуму в тій голові. А вона такі істерики робить, як мала дитина! Вже чую, як інші пасажири споглядають на наш скандал, висунувши голову з дверцят. На щастя, знайшлися адекватні люди, які стали на мій бік:

– Слухайте, або ви самі виходите, або я вас силоміць виштовхаю!

– У неї мала дитина та тяжка валіза, а ви так вперлися!

– Треба взагалі зупинити потяг та викликати поліцію, не можна зайцями їхати! 

Через 10 хвилин жінка все-таки змирилася з тим, що моє місце – то моє місце у вагоні. Показово зібрала речі, штовхнула мене на виході, добре, що до сина не лізла. Інакше це була б остання подорож в її житті, чесно. А той чоловік видно випив не одну баночку пива, бо він нього такий аромат йшов, що аж мухи дохли. Ще й на ногах не міг стояти.

Я розкладала речі, а тут підійшов син та міцно мене обійняв:

– Мама ти така смілива, не боїшся нікого!

Мені стало так приємно. Адже тоді навіть мій маленький син усвідомив, що ніхто не має права поводитися так нахабно з іншими людьми.

Тому, любі читачі, будь ласка, ніколи не будьте зверхніми та не думайте тільки про себе. Толерантність – це показник вашої доброти. І не забувайте, що карму ще ніхто не скасував.

А що б Ви зробили на місці жінки?