Василь не знав, що у сусідньому будинку живе його рідний син. Тільки через 10 років сусідка зізналася про це..

Василь був гарним господарем та чоловіком. Кожен сусід хвалив його хату, трава підкошена, худоба сита, город великий перекопаний. А сад який – ну просто очей не відвести! Груші, яблуні, смородина, малина, ожина. Звісно, Василь часто пригощав дітлахів. 

Жінка також у нього гарна була, працьовита, красива. Олена з сусіднього села переїхала до Василя, бо він дуже батькової землі тримався. Розмалювала хату соняхами, калиною, виклала мозаїку невелику під віками. До речі, сад – то її заслуга. Посадила чорнобривці біля доріжки, за хатиною росли піони, троянди, хризантеми. Навіть купила спеціальні деревця, туї, аби влітку холодок був. А взимку прикрашали як новорічну ялинку.

Було у них троє діток – старший син Петро, Маринка та молодша Ганнуся. Їй тоді було тільки 4 рочки, але вже бігала за мамою, як хвостик. Не боялася лізти у курник по яйця, гладити кізочок. Олена часто брала доньку на пасовище, там разом збирали польові квіти та плели вінки. Чоловік завжди балував дітей. То привезе з міста солодощі, іграшки, купив їм по телефону та великий комп’ютер у кімнату. Олена мала гарні сукні та дорогі парфуми. 

Якось Петро сильно полаявся з сусідом Ігорем. Так лаялися, що кожен з синцем ходив. 

– Ігоре, ти старший від мого Петра. Не можна молодших ображати. Аби я не бачив, що ти моїх дітей зачіпаєш!

– Угу, – хмикнув під носа Ігор та косо глянув на чоловіка. 

А з вікна на Степана дивилася Інна, мати Ігоря. 

Інна ще зі школи була закохана у Василя. Спортсмен, відмінник, гордість школи. Та дівки за ним табунами бігали, а Інна на їх фоні була тою сірою мишкою. Ніяк Василь не дивився на неї, хоча жили хата в хату. 

Вася по вуха закохався у Олену. Вона інколи приїздила у село, бо мала там якихось родичів. То Вася її “випадково” перестріне біля ставка, то запросить на танці в клуб. Або ж потайки нарве у сусідки, баби Нюри, квіти та принесе Олені. 

Після закінчення школи Василь планував зробити Олені пропозицію. Однак, не судилося – батьки кудись збиралися закордон переїжджати та забирали дівчину з собою. Мовляв, у Польщі їй вже університет знайшли, квартиру купили. Ну а що їй робити в цьому задрипаному селі? 

Так минуло майже 5 років. Від Олени не було ні дзвінка, ні повідомлення. Від сусідів Василь дізнався, що вона у Польщі вийшла заміж за якогось чоловіка. Тому почав випивати, рука сама до чарки тягнулася. А якось біля магазину його перестріла Інна. 

– Васю, ти куди?

– Туда! – крикнув чоловік та ледь не впав на дорогу.

– Ходімо, я тебе проведу.

Але на ранок Василь прокинувся у ліжку з Інною. Одразу так соромно та ніяково стало. Так він, виходить, підвів Оленку, раз з іншою жінкою утіхи шукає. 

– Слухай, між нами нічого не було!

– Але я…

– Інно, будь ласка, аби люди по селі плітки не розносили. Нічого не було і крапка. 

Дівчина не знала, що робити. Тому заради Василя зберегти цю таємницю. Знайшла собі роботу в місті, орендувала невеличку квартиру. 

А через рік все село гуділо – Олена та Інна повертаються. І кожна вже по дитині мала. Вась, як тільки про це дізнався – кулею поїхав на вокзал зустрічати кохану. І байдуже, що тоді в Олени була вже дитина від попереднього шлюбу. А от Інна самотужки виховувала Ігорка. 

Минулої зими Інна захворіла важко. Викликали навіть знахаря, аби допоміг. Та марно, жінка чахла на очах. Не могла навіть з ліжка піднятися:

– Ігорку, синку, поклич сусіда Василя. 

– Навіщо?

– Так треба. 

Василь прибіг до сусідки:

– Кого кликати? Священника? Швидку?

– Ні. Ти вислухай мене, будь ласка. Словом Ігор – то твій син.

– Мій? 

– Так. Пам’ятаєш ту ніч, коли ти просив все зберегти в таємниці? Так то твій син, я ще після того робила тест на вагітність. 

– І що ти хочеш? Грошей?

– Ні. Будь ласка, забери Ігорка до себе. Я відчуваю, що ще не довго протримаюся на цьому світі. 

Василь не знав, що й робити. Але гріх відмовляти! 

Ховали Інну, коли був лютий. Василь та Олена оплатили похорони, зробили поминки. І жінка тільки радо прийняла у родину Ігорка. 

Хоча по селі ходили плітки, мовляв, Інна навмисне набрехала сусідові, аби дитину скинути. Та Василь на це не зважав. Як і Олена. Вони любили Ігоря, як рідного.