Хрещення свого первістка я запам’ятаю  на довго – а все через викрутаси свекрухи та її поведінку в храмі!

Місяць тому я народила первістка, син Марко. Дуже гарне та милозвучне ім’я, назвали на честь мого покійного дідуся. Тільки от свекруха всіма силами намагається йти нам на перекір.

Отож, коли я дізналася про стать дитини – одразу сказала, що буде Марко. Не Маркіян, а Марко. Але Олену Павлівну це не задовольняло:

– Що за ім’я? Чому не Андрій? От мого батька так звали. Чи то ти тільки дітей на честь своєї родини називаєш? 

– Просто гарне ім’я, личить синові. 

– Тоді пообіцяй, що донку назвеш Оленою, якщо син – то Андрій, – ставила умови свекруха, хоча я ще від перших пологів не відійшла.

Пані Олена знала, що мене дратує, коли калькують імена. Мене звати Маргарита, але всі кличуть Марго. Тільки свекруха постійно “Рита” і “Рита”, що дуже ратує. Навіть всі родичі зі сторони перейняли цю звичку. От і з онуком там само “Маркіян” і “Маркіян”. Хоча він Марко!

Хрещення ми планували у Соборі Святого Юра. По-перше, ми туди часто ходимо, по-друге, змогли домовитися зі священником. Тільки пані Олена носом крутила:

– То поганий храм! Краще їдьте на Левандівку, я там знаю одного священника, він все зробить! 

Нам до Собору йти 5 хвилин, адже ми живемо неподалік. А тут треба машиною пертися по заторах, ще й мої батьки добре Львова не знають. І ми ще давним-давно планували саме там хрестити дитину. 

Навіть до хрещених батьків у пані Олени були претензії. Я обрала за куму свою двоюрідну сестричку Ангеліну, а чоловік покликав друга дитинства Петра, він живе через квартал від нас. 

– А чого ви таких молодих взяли? Та вони взагалі Бога не шанують, не будуть так дитиною опікуватися. Треба було старших брати!

Знаєте, тоді я дуже роздратувалася і натякнула свекрусі, що їй тут особливо ніхто не радий. Тому після хрещення малюка вона поїхала не з нами у кафе, а додому. Мій чоловік сам особисто викликав їй таксі. 

От якби вона дійсно радила щось добре – я б тільки дослухалася до її думки. А дорікати ім’ям, кумами чи навіть церквою – ну це просто цирк, інакше не скажу. Мені не соромно, що я прогнала бабусю мого Марка зі свята. Але коли ти йдеш на таку подію, то треба поводитися в першу чергу виховано, а не показувати всім свою невдоволену пику. Інакше не скажу. 

Мої батьки ні на крок не відходили від онука, подарували гроші (долари) та ще золотий хрестик. А свекруха тільки дала 500 гривень і все. Каже, що більше нема. Однак я ж знаю, що вона здає в оренду квартиру на Сихові і отримує точно не 500 гривень. А мої батьки вже на пенсії та живуть у селі. 

І знаєте, я краще буду дійсно прислуховуватися до батьків щодо виховання свого сина. Ні, не тому, що це мої батьки. Просто зауваження свекрухи – то дитячий садочок. Пораду треба давати тоді, коли у тебе її попросила. А не пхати свого “експертного” носа у всі справи. 

Пані Олена сама винна, що у мене така про неї думка. Те, що вона доросла жінка та мати мого чоловіка нічого не означає. Я не зобов’язана до неї дослухатися. І раджу всім молодим невісткам так само робити. Не пускайте свекруху на голову, бо ще винними потім вийдете! 

Дівчина вчинила правильно?