Коли я відчинила холодильник моєї невістки – хотіла одразу все викинути геть та ще добряче його помити. Адже так харчуватися і годувати мою онучку – просто гріх!

Скажу чесно – інколи я взагалі не розумію молодь. Мені 45 років, ще не стара “діва”. Маю єдиного сина, Богдана, онучку Маргариту та, власне, горе-невісточку Альону. Не Олену чи Оленку, а Альона. 

Зізнаюся, я не те, що категорично проти була шлюбу сина з Альоною. Але все-таки думала, що то не серйозні стосунки, а так, просто тимчасова закоханість. Але ні! Вже через місяць знайомства Альона переїхала на квартиру до мого сина і вони почали жити разом. Нагадаю що вони зустрічалися тільки місяць! 

Дівчина вона така нормальна, сильно красою не вирізняється. Тільки от зуби у неї штучні, типу вініри. Бо її батько дуже хороший стоматолог у нашому місті, тому видно, що вона з родини багатеньких. Раз вирішила до них прийти у гості, принесла домашню сметанку, молоко, сир (моя мама з села передала). Ще пакет помідорів та баклажанів, печериці. 

– Ой, дякую, але ми таке не їмо, – відповідає Альона та відсуває пакет зі столу. 

От що означає “ми ТАКЕ не їмо”?! Я їй не собачий корм принесла чи щось зі смітника. Нормальні, домашні продукти. Але коли я відчинила холодильник, то зрозуміла, що Альона з тих фанатиків – то у неї авокадо, якесь насіння, домашній сир, але веганський. 

– Це тофу. Я його купила у Сільпо. Ну це як домашній сир, але його зробили з рослин. 

Чесно кажучи, мені тоді здавалося, що Альона розігрує. Ну який сир можна зробити з якихось там рослин, поясніть мені, будь ласка. Ще за суші я розумію, бо сама їх люблю. А в неї у холодильнику навіть молоко – не з-під корови чи кози, а з рослин. Ви собі це уявляєте, до чого ми дожилися? 

– Це спеціальне молоко, без лактози, кокосове. А це з сої. У мене алергія на лактозу.

Я знаю, що в Сільпо чи АТБ вони набагато дорожчі, аніж звичайне. Та і нащо таке молоко купувати, якщо бабуся Богдана може передати з села! Свіженьке, домашнє, ще пінка є. 

Альона обережно відсунула мої продукти і почала готувати нам перекус – якісь рисові хлібці (на смак немов дерево), сир безлактозний та ще посипала якоюсь травою, яку на підвіконні тримала. 

– Ось, прошу.

– А кави можна хоча б? 

– Ми каву не п’ємо, тільки от чай. Ви гречаний любите? Є ще комбуча. 

Господи, я як глянула на те “диво-напій”, то мене ледь не знудило. Таке враження, що її хтось до мене випив, пополоскав рота та вилив назад до банки. Запах незрозумілий, консистенція, якісь бульбашки та насіння плавають.Я не розумію, як так можна харчуватися? Невже вона не знає про нормальні чаї в пакетиках чи заварні? Навіщо свій організм труїти такою хімією? 

Я після такої “гостини” вирішила зателефонувати до сина, чисто натякнути, що вони трішки неправильно харчуються. Ну я б могла навчити Альону робити домашні котлети чи зрази, котлету по-київськи, биточки, пельмені крутити. 

– Мамо, не треба цього, я тебе дуже прошу. Мені от подобається, як Альона готує. Так, тобі незвично, а мені смачно. Не ображайся, але з твоїми жирними котлетами можна гастрит дістати. Воно все таке жирне. А ти ще макарони любиш підігріти на пательні. Ми за здорове харчування, Альона займається йогою. Вона краще знає, що треба.

Тоді я зрозуміла, звідки ноги у цієї історії ростуть. Так, як чула щось за йогу, але досі не розумію, який сенс такого заняття. І найголовніше – хто на таке буде гроші витрачати? Добре, що хоча б онуку вона нормально годує. Але я так боюся, аби вона і Маргаритку не підсадила на ту траву. Ну вона ж не козенятко, а жива людина. Їй також хочеться якогось кіндеру чи шоколадки. 

Завжди, коли я купую онуці шоколадне печиво чи даю снікерс – Альона завжди ображається, бо я годую дитину солодким. Ну нехай хоча б у цій родині Марго не буде такою худорлявою палкою, як Альона.

Вже молодь геть здуріла з тим харчуванням. От я вважаю, що нічого поганого у котлетах та пельменях нема. Я і борщик з салом люблю, і макарони з шкварками, і шоколадку! 

На Вашу думку, свекруха перебільшує проблему?