Ми звикли до стереотипів про те, що близнюки є подібними у всьому: від зовнішності і до вподобань. Однак, ми із сестрою – прекрасний приклад того, що це повна маячня. Може, зовнішньо ми схожі, однак характери у нас різні настільки, що мимоволі починаєш сумніватися у наявності родинних зв’язків.
Ще з дитинства поділити щось нам було дуже важко. Але, якщо колись ішлося про банальні іграшки, то в дорослому житті об’єкти ревнощів стали серйознішими. До слова, ми обидві на відмінно закінчили школу. І це був останній спільний етап у нашому житті. Далі я вступила до медичного університету, а сестра обрала легший шлях і пішла в педагогічний.
Спілкувалися ми рідко. Не було навіть бажання, якщо на те пішло.
Але роки минали, дитячі образи та сварки втрачали актуальність і після закінчення Вишів ми трохи відновили комунікацію. Схожість сімейної рутини нас зблизила. Обидві поралися по господарству і виховували дітей. Часом запитували одна в одної порад і, на диво, навіть дослухалися до них.
Я жила у власній квартирі, хоч офіційно вона і була чоловікова. Сестрі з цим пощастило менше – матір взяла для неї іпотеку.
Виховання, до речі, у нас було однакове. Тому й дивно, що виросли ми дуже різними. Однак, слід визнати, що любили нас порівну. Ніхто й ніколи не робив між нами різниця, навіть якщо йшлося про якісь дрібниці.
Вам буде цікаво прочитати:
- Моя подруга вийшла заміж за турка. Розповідаю про її “щасливий” шлюб
- Я без попередження приїхала з Німеччини до Чернігова. Звісно, чоловік був здивований, коли побачив мене та дітей. Але я помітила, що він щось приховує
- Моя подруга оригінально та цікаво помстилася за зраду. Однак, я не розуміла одного – а навіщо з дітками так чинити? Вони ж не винні!
Змінилося все хіба що, коли ми самі народили власних дітей. Після того, як моя ненька стала бабусею між мною і нею чомусь прибіг дивний холодок. Ми, на жаль віддалилися. Усе тому, що я просто не могла терпіти часті порівняння зі своєю сестрою і докори у бік моєї забезпеченості. Мовляв, у Діани немає нічого, а в тебе все. І я змогла б змиритися, якби подібний бруд не почав литися ще й на мою доньку.
З часом ситуація тільки погіршувалася. І коли я вирішила припинити спілкування з мамою, вона раптом почала розхвалювати мою сім’ю і нарікати на Діанину. Я аж оторопіла від здивування.
Я розмовляла із сестрою та мамою, але уникала тем достатку та дітей. Бо тоді все знову йшло шкереберть. Так тривало аж миті, коли нашим з Діаною дітям не виповнилося по 18 років. Моя доня склала іспити на відмінно і вступила до омріяного університету на бюджет. Зате племінникові не вистачило всього кількох балів для вступу на державну форму навчання.
Саме тоді нерви моєї мами чомусь не витримали. Жінка заявила, що я всіх підкупила, бо моя доня не могла бути розумнішою, аніж її онук. Я була шокована. А тоді ненька додала, що тепер я повинна помагати своїй сестрі, бо й так нажила стільки добра, яким Діана не могла похизуватися.
І з якого це дива я комусь щось винна?
Зрештою, подібна ситуація була ще перед весіллям моєї близнючки. Тоді мама прийшла вимагати в мене коштів для оформлення церемонії. Складалося враження, що я якийсь спонсор для своєї сім’ї. Я сказала, що платити ні за що не буду, хіба що подарунок принесу. Це неабияк образило маму.
Я жила подібними докорами стільки років і не хочу, щоб так було надалі.
Після моєї відмови, рідня навіть знати мене не хотіла. Вони чомусь думали, що на основі одних тільки родинних зв’язків я повинна жертвувати собою, заради добробуту сестри. Тепер я й сама не горю бажанням спілкуватися з такими родичами. Я ж їм потрібна лише тоді, коли вони хочуть мною скористатися.
Згодом життя все розклало по місцях. Діана з чоловіком і далі жила на квартирі, іпотеку за яку виплачувала моя мама. Племінник після одруження переїхав у дім бабусі, а стареньку вигнали на дачу. Якось я навіть в гості до неї заїжджала. Не встигла поріг переступити, як мені вручили цілий список того, що я повинна купити і привезти наступного дня. Мене знову хотіли використати.
Я віддала список і сказала, що втомилася бути спонсором. Причину цих слів мама не збагнула і знову образилася. Вигнала мене зі свого дому і сказала більше ніколи до неї не повертатися. Ну що ж, материне слово – закон.
Мені, звичайно ж, дуже прикро, що все так склалося, але по-іншому, схоже бути не могло. Як мінімум, я намагалася щось змінити, але все життя догоджати власній рідні я не збираюся. У мене як-не-як свої діти є, от про них я і повинна дбати.
Чи погоджуєтеся ви з рішенням жінки?
Що думаєте про її рідних?