– Може вашого сина ще з ложечки годувати? – дорікнула невістка, коли я запропонувала приготувати домашню вечерю

Мій єдиний син Олежик одружився досить пізно, йому тоді було 30 років. 

– Ма, я спершу кар’єру хочу зробити, відкрити власний бізнес, дім збудувати, а вже тоді про родину думати. Адже треба на ногах міцно стояти! – щоразу говорив Олег, коли я натякала на онуків. 

Ну я сиділа та чекала. Так заздрісно було дивитися на сусідок та подруг, які граються зі своїми онуками на дворі. Як малюки ніжно обіймають їх та цілують у пухкі щоки. Повірте, я б віддала всі скарби світу за таке щастя. 

І нарешті Бог почув мої молитви. Два роки тому Олег одружився з Іванкою – гарна жінка, працювали разом на офісі. Правда, весілля не робили, тільки розписалися та все. Ну і ще запросили ближчих родичів та друзів у кафе, таке мінісвяткування.

Зараз у мене є онучка Мартуся. Правда, я її бачу дуже рідко, хіба у суботу на дві-три годинки. Бо Іванка дуже “зайнята”. 

Раз приїхала до неї у гості – а вдома якісь незнайомі жінки прибирають. 

– Доню, а хто це?

– А, так, клінінгову компанію замовила. Хочу спокійно відпочити та глянути серіал.

Така нахабна поведінка невістки відверто здивувала. Вона і так зараз у декретній відпустці, сидить дома. То ще й стало совісті замовити цю службу! А родину, до речі, утримує мій Олег! 

Та це був тільки початок. Вчора до мене заїхав Олег, привіз деякі продукти. Бачу, що у нього невелика дірка на носку. Ну мій погляд бігає від підлоги до маківки та назад.

– Що таке, ма? А, шкарпетки. Ну нічого, нові куплю.

– Тобто нові? Сину, твоя жінка геть за господарством не слідкує. Чому їх не зашила?

– Ма, серйозно? Я краще куплю собі нові! 

Мені щиро шкода, що Олег вибрав собі таку горе-жінку. Адже вона не може ні поприбирати у квартирі, ні шкарпетки зашити! Одного разу я натякнула Іванці, що треба за чоловіком доглядати, коли та готувала йому на обід заморожені магазинні млинці.

– А вашому Олежикові скільки років? Може, ще з ложечки його годувати? Він дорослий чоловік, має свою голову на плечах. І якщо мені буде потрібна порада – я до вас прийду, – зверхньо відповіла дівчина. 

Тоді я дуже образилася. І не розумію одного – хіба Олегові нормально жити з такою жінкою? Та вона геть нічого не вміє у господарстві. Як тоді Мартусю гідно виховає, за Олега потурбується? Так, він дорослий чоловік. Але це наш священний обов’язок – піклуватися про родину. 

От я, наприклад, завжди покійному чоловікові готувала домашню їжу на вечерю. І сама все прибирала у квартирі, навіть диван тягала, коли була на 9 місяці. А Іванка справжня егоїстка та ледацюга…

Що ви можете порадити, людоньки? Натякати синові на розлучення чи їх навмисне посварити? 

На вашу думку, свекруха має рацію? Чому? 

Фото з відкритих джерел