Одна дуже “хороша знайома” постійно пхала носа у мою родину. Тому я вирішила її провчити. Однак, все-одно вийшла винною та поганою!

Всі сусіди та друзі знають нашу історію про Галину. І щоразу сміються, коли ми розповідаємо нові факти чи доповнюємо її. 

Отож, мій чоловік Олег – наймолодший у родині, має ще двох старших сестер. І якщо до Христини чи свекрів у мене нема жодних претензій, то до найстаршої сестри Галини… Ну от розкажу все, як є. 

Я одразу з першого знайомства зрозуміла, що Галина – це та жінка, яка тримає чоловіка за одне місце. Мені ще свекруха розповідала, що Галя з дитинства звикла всіх виховувати, бо була найстаршою. Вона взяла на себе роль мами. Забирала Олега зі школи, робила з ним уроки, гралася, вчила вірші та пісеньки. Ну це нормальна поведінка братів та сестра. Адже між ними різниця у 10 років. 

Але коли Олег виріс, то Галя все одно не відчепилася. От ми почали зустрічатися ще 5 років тому. Але я досі пам’ятаю, як на першому побаченні Галя розривала телефон “ти одягнув шапку, там холодно?!”. Знаєте, я спершу подумала “які у них гарні стосунки, як вони турбуються один про одного”. Але на жаль, то були тільки квіточки. 

Коли Галя вирішила допомогти з весіллям, то я зраділа. Сподівалася, що менше буду нервувати, зовиця буде мене підтримувати. Як-не-як, це дуже такий стресовий період для нареченої. Однак, Галя переходила всі рамки. Є різниці між “порадити” і розкритикувати. То їй сукня не така, то фуршет надто бідний, то фотограф не такий професіонал, то столи у залі їй не до вподоби! Ми так посварилися, що навіть на весіллі не говорили, Галя мене максимально уникала. 

Тоді я зрозуміла, чому у неї нема чоловіка. Ну хто ж таку горе-жінку витерпить? Однак, ситуація погіршилася, коли я народила первістка, сина Андрійка. 

– Ти не так дитину тримаєш, того вона у тебе і плаче!

– Чому ти не встигла помити посуд? 

– Ти хочеш Олега нагодувати готовим салатом з “Сільпо?” Господи, та він може отруїтися!

Замість підтримки була тонна критики. Я вже і свекрусі скаржилася. і з чоловіком говорила – ну до Галі не доходить, вперта, як баран! І дуже сильно я “хочу” слухати поради жінки, яка у свої 37 досі не народила і не вийшла заміж. Ось такий парадокс був у нашій родині. 

Раз Галя прийшла до нас без запрошення, я тоді хотіла поспати з сином в обід. У холодильнику стояв вчорашній борщик, досить свіжий. А ще моя мама передала рульку та голубці з села, пакет з помідорами та огірками. 

– Господи, це що таке у тебе в холодильнику? Жах, просто жах! Воно все жирне, брудне, не свіже! – дорікає та демонстративно забирає продукти з холодильника. 

– Брудне, бо тільки з городу, я ще його не мила. А борщик вчора варила, Олегові сподобалося.

– Ні, я то викину геть! 

Галя потягнулася до каструльки, але я її різко смикнула за руку. Тоді борщик перевернувся та пролився на підлогу та Галі на джинси.

– Ти взагалі нормальна? Що ти чудиш? Як я зараз буду додому їхати? – репетувала Галя так, що дитина прокинулася.

Вона вийшла з таким скандалом. Ще й встигла Олегові нажалітися, що я на неї посміла руку підняти та навмисне вирила борщ. На щастя, для Олега це також була остання крапка і він заборонив сестрі приходити. 

Тепер Галя на нас так образилася, що на дні народження та свята не приходить. А коли ми заходимо до свекрів – то одразу йде у кімнату та зачиняється. Поводиться, як мала дитина, але хіба то я винна? Нехай збоку на свою поведінку гляне. Бо мені не 3 роки, аби я потребувала тотального контролю. 

От мені здається, що їй треба купити пса чи кота. Тоді, може, вона вгомониться та скрутить свій норов. Хоча свекруха каже, аби я першою перепросила, бо Галя ну ду-у-у-уже образилася та сприйняла мої слова близько до серця. 

Як жінці вчинити у цій ситуації? Що Ви можете порадити?