Приїхала на цвинтар до родичів і дуже засмутилася. Все через надписи на могилах покійників

Вирішили з чоловіком та дітками на вихідні приїхати до батьків на Львівщину. Я виросла у невеличкому селі, там минуло все моє дитинство. А після закінчення школи я переїхала у більше місто, там залишилася жити. 

Моя мама наготувала багато страв, що аж ніжки прогиналися. Сиділи, згадували всіх сусідів, друзів, родичів. Мама сумно зітхала та все повторювала, що село от-от вимре. Бо вся молодь виїхала або у столицю, або ж закордон. А її колишні однокласники, знайомі, друзів – всі на цвинтарі давно. 

Перед від’їздом ми вирішили піти у церкву. Якраз була неділя, тривала служба. Помолилися за всіх наших хлопців на фронті, поставили свічки за покійних героїв. Вирішили ще пройтися до могили бабусі та дідуся. І знаєте, що мене найбільше вразило та неприємно здивувало?!

Це надгробки російською мовою! 

Майже кожна плита – мовою ворога. От я пройшла повз могилу сусіда, діда Миколи. А там написано “Никoлaй Петpoвич”. Ну який Николай? Все село його кликало Микола, а тут таке сплюндрування його пам’яті. 

От йду і бачу “Петр”, “Павел”, “Екатерина”. А це були мої сусіди, яких я знала з малечку! З них ніхто ніколи й слова російською не сказав, родичів закордоном не мали. Ті всі покійні люди були корінними українцями. Розмовляли українською мовою, плекали українські традиції, мали чисто українські прізвища! А тут просто хтось ніби навмисне перекрутив всі імена на російський манір!

І найобразливіше – ніхто ці плити не збирається міняти. Навіть не дивлячись за те, яка у нас ситуація в країні. 

Деякі мої сусіди, які давно виїхали у Росію на заробітки, взагалі не планують сюди повернутися. Немов забули за рідну землю і там шукають щастя. Але хіба це нормально? У мене таке відчуття, що ті покійники у трунах перевертаються з тої мови. 

Тільки деякі поодинокі могили з українськими табличками. Мене це дуже засмутило. Взагалі не розумію – навіщо таке робити? 

Адже наша мова – це українська! Навіщо далі все писати або ж розмовляти мовою ворога? Чому б не зберігати наші традиції, культуру, звичаї? А все паплюжити та нищити..

Взагалі не розумію таких людей, чесно. У нас така мелодійна мова, стільки гарних пісень, віршів, кіно! А ми все споживаємо контент ворога. Навіщо це робити? Вже й до цвинтаря дістатися… 

А що Ви думаєте? Варто щось змінювати чи ні?