Рідний тато загнав мене у фінансове дно. Це так він вирішив показати свою “любов”

Ніколи б не могла подумати, що опинюся на такому фінансовому дні. А все через рідного батька! 

Повірте, колись у нас було дуже багато грошей. Тато працював головним директором на ринку, здавав в оренду майже 10 точок продавцям, розширював територію. Тому я без проблем отримувала новий телефон, путівку на море або ж брендові речі. Словом, тато був як то Скрудж МакДак з мультика “Качині історії”.

Але все змінилося декілька років тому. Я закінчувала 11 клас і хотіла взяти у татка гроші на випускний. Треба виглядати неперевершено, щоб всі однокласниці заздрили. 

– Донечко, я тобі потім дам гроші, обіцяю, просто зараз деякі проблеми з бухгалтерією, – казав тато. 

І майже 2 тижні я чула ту відмовку. І тільки за 2 дні до випускного він дав мені 3 тисячі гривень, хоча я розраховувала на більшу суму. Замість дизайнерської сукні на замовлення я купила звичайне плаття та сама робила макіяж. 

До речі, його поведінка дуже змінилася. Якщо раніше він розповідав про бізнес, хвалився прибутками та планував відпочинок… То потім просто зачинився у кабінеті, з кимось говорив по телефону, кричав, лаявся та почав пити заспокійливі. 

Одного вечора він підійшов до мене, мовляв, є серйозна тема для розмови:

– Доню, ти ж хотіла у КНУ поступати? Так? 

– Так, думаю менеджмент або адвокатура.

– Сонце, а може не треба так далеко їхати? Ну ти така ще маленька у мене. Краще глянь у Франківську. Там дешевше, ближче до нас та і загалом краще місто. 

Я не розуміла, що це за така дивна пропозиція. І аргумент “дешево” мене дуже насторожив – раніше тато розкидався грішми на всі сторони.

Правда, я все-таки не стала йому перечити та подала документи до Франківська. Сподівалася, що хоча б мені орендуватимете квартиру. Але знову прогадала:

– Доню, ну в гуртожитку таке насичене життя! Я от з таким теплом згадую, як там жив.

І 1 вересня я стояла у старій та страшній кімнаті. Таргани, скрипуча підлога, брудний матрац. Єдине, чого я хотіла – розвернутися та поїхати геть додому. 

Однак, тільки рік тому, коли у мене почалося дистанційне навчання, випадково дізналася причину такої поведінки у тата – проблеми з грошима.

Виявилося, що він давно не може нормально вести бізнес, весь прибуток забирають конкуренти. Ще більше – тато набрав декілька кредитів одночасно, щоб виплатити збитки. А ще багато продавців пішли геть. Навіть раз до нас приходили колектори забирати борг. 

Зараз тато ще більше закрився. Продав машину, здав у ломбард мамині прикраси та свою каблучку. 

Тепер я боюся за своє майбутнє. Адже татові обіцянки про те, що він передасть мені бізнес та я отримуватиму великі прибутки – це просто дурні казочки. Він не зможе захистити ні мене, ні маму від бідності. 

І що мені робити? 

Як б ви зарадили такому горю? 

Фото з відкритих джерел