Свекруха думала, що зможе мене осоромити перед гостями. Не на ту напала!

Після весілля я помітила досить дивні речі у нашій родині. Точніше, змінилася поведінка свекрухи, пані Алевтини. 

Ми тоді ще були молоді та зелені, тільки закінчили університет. Я робила нігті, а чоловік підпрацьовував водієм на “Новій Пошті”. Тому був вибір – або переїхати до свекрухи або жити на орендованій квартирі. Другий варіант не дуже влаштовував, адже підібрати житло на наш скромний бюджет було важко. Тим паче пані Алевтина живе сама у великій трикімнатній квартирі. До речі, вона першою запропонувала такий вихід з ситуації:

– Якраз паралельно будете відкладати гроші на свою квартиру, а поки живемо разом! 

І от я помітила у неї певні “дивацтва”. Наприклад, почала перемивати за мною посуд чи перепрасовувати одяг.  Або ж коли приходили клієнти – то всіляко заважала працювати.  Зайде на кухню, коли я роблю манікюр, дістає дошку та готує щось. А ще смажить котлети та витяжку не вмикає. Вже і перед клієнтами не зручно, але я мовчу. Не буду у чужій квартирі командувати.  

На щастя, два місці тому моя одногрупниця відкрила свій невеликий салон краси та шукала майстрів. Тоді я видихнула з полегшенням – принаймні, мені ніхто не заважатиме працювати. Марко допоміг мені перевести лампи та лаки, навіть подарував новий набір інструменти. 

Я дуже люблю цю роботу. По-перше,  гнучкий графік, по-друге, багато нових та приємних клієнтів. Ну і вишенька на тортику – свекруха перестала надокучати. Але я рано раділа.

Перед новим роком до нас зайшла старша жінка. Я впізнала пані Жанну, вона була колегою свекрухи, часто їх двох забирали з роботи на машині. Але здається, що пані Жанна мене не впізнала (я одягла окуляри, маску та ще й шапочку, щоб пилюка не летіла). 

– От правильно кажуть, що невісткам ніколи не досягти такого рівня, як у свекрухи, – каже клієнтка. 

– А ви це про що? 

– От у моєї знайомої колеги, Алевтини, є невістка. Ну така погана. Вдома завжди безлад, у холодильнику порожньо, ще й роботу брала на дім та приводила клієнток. А це, до слова не її квартира! 

Мені було образливо слухати такі плітки. Виявляється, пані Алевтина так нахабно поливає мене брудом та ще її подруга не соромиться про таке казати. Однак, я удала, що дуже зайнята роботою.

– Які красиві нігтики! От якраз до свята все готово, – радісно сказала Жанна. 

– Якого саме?

– Та моя подруга Аля спершу планувала святкувати день народження у ресторані, але запросила всіх додому. Завтра буде вечірка!

Ось це так новина. Це так пані Алевтина хотіла показати гостям, яка я горе-господиня? 

На щастя, наступного дня у мене був вихідний. Але я прокинулася з самого ранку та почала наводити порядок у квартирі. Ні, я доведу свекрусі, що дуже хороша жінка. 

Приготувала курочку з грибами, тортик, 3 салати та ще до того канапе. Пані Алевтина поїхала у салон робити зачіску та макіяж. 

На годиннику 5 вечора, я чую, як хтось відчиняє двері

“Ой, тільки ви не лякайтеся, що у мене так брудно. Я просила невістку допомогти, а вона відмовила. У моє день народження!” – дорікає свекруха. 

І тут заходять гості та ледь не падають. Стіл аж прогинався від наїдків, я ще й кульками все прикрасила (ну як могла, так і робила святковий настрій). 

– Вітаю. А це вам такий скромний подаруночок, – посміхаюся на всі 32 і дарую свекрусі новий айфон 13.

Пані Алевтина тільки ніяково кивнула головою. Видно, що її план не спрацював. Гості хвалили мої страви та казали, що я чудова господиня.

– І чому ти так на неї жалілася? Ох, Алька, не цінуєш ти таку невістку, – дорікала пані Жанна на кухні. 

Ввечері гості розійшлися та я почала прибирати зі столу. Деякі жінки навіть просили рецепт курочки та тортику. 

– Слухай, доню, дякую, що купила мені такий телефон.

І ось свекруха відкриє коробку, а там… нічого. Думаєте, що я дійсно готова купити свекрусі новий телефон після того багна, яке про себе почула? 

– Здається, що ви на такий подарунок залужили. Краще тримайте язика за зубами.

Наступного тижня ми з’їхали геть. Я про все розповіла Маркові та він підтримав мене. Краще ми будемо орендувати квартиру, аніж жити під одним дахом з такою горе-родичкою! 

Дівчина правильно провчила свою свекруху? А як б ви вчинили на її місці?