Свекруха нахабно принижувала мене за столом. А чоловік жартома вирішив її врозуміти

Декілька днів я крутилася на кухні, немов прокажена, забирала всі продукти у супермаркеті з полицю та ледь не вилизувала меблі у вітальні – скоро у гості приїде свекруха. Я знаю, що вона вважає мене горе-господинею і хоча б цього разу я почую похвалу. 

– Лесю, а чому це ти приготувала такі страви?

– Які? Ну тут олів’є, крабові палички..

– Та це вже минуле століття, навіть моя бабуся соромилася такими стравами частувати гостей. 

Я закотила очі. “Терпи, вона і так до вас приїхала на два дні, завтра вже їде геть”. 

Пані Орися любила хизуватися собою – показувала золоті обручки, сережки та намисто з перлів. І я вже наперед знала, що вона говоритиме друзям за столом:

– Мене батьки возили в Грузію, Сочі, навіть у Париж. Ще купували дорогі сукні та парфуми. Мій батько був видатним професором при університеті, а мама – оперна співачка.

Я ж тихцем на кухні перекривлюю її фрази та накладаю гостям тортика. 

– Ой, леле, що це? – здивовано запитує свекруха. 

– Торт. Шоколадний, “Снікерс” називається.

– Ну але тільки тут калорій. Лесенько, ну не всі на святі повинні наїдатися до свинячого рильця, як ти, – хіхікає свекруха.

На щастя, у кімнаті був мій чоловік Мишко. Він, на відміну від матусі, адекватний. 

– Нічого собі, це мій улюблений тортик! Ще й такий калорійний! Ого, я почуваюся справжнім поросям та зараз хрюкатиму від щастя, – сказав Мишко. І всі гості засміялися. Тільки свекруха сиділа з таким виразом обличчя, ніби лимон проковтнула. 

Мишко ще той веселун, тому вигадав конкурс – хто головніше хрюкне, то отримає найбільший шматок тортика. А так, як на дні народженні були друзі з дітками, то малюки так почали стрибати та хрюкати. Пані Орися не витримала та пішла на кухню. До кінця свята не виходила з кімнати. 

А наступного ранку зі мною не попрощалася, сама викликала таксі та поїхала додому. Здається, що вона надовго запам’ятає це день народження. Як і я.

Чоловік вчинив правильно? Кого він повинен підтримати – маму чи дружину?