– То ось чому вони такі бідні, – здогадалася я, зазирнувши в холодильник доньки та затя

“Мамо, у нас знову не вистачає грошей, можеш позичити до першого числа?” – завжди чую такі нарікання від доньки. Ну я не можу залишити у біді єдину дитину, тому без вагань пересилаю їй на картку 4 тисячі гривень.

Розумію, що зараз їм дуже тяжко. Адже Маша працює майстром манікюру та нарощення вій, зять Олег – водій на пошті. Ну хіба вони можуть заробити мільйони доларів? А у мене була своя подушка безпеки, гроші на чорний день. Від того, що допоможу рідній дитині, не збіднію, зате спатиму спокійно. 

Однак, зараз дуже вагаюся – а чи правильно я роблю? Не зрозумійте мене не правильно, я не скупа жінка, досі працюю на роботі, тримаю невеликий магазин з солодощами. Сама собі директор та підлегла. 

Два тижні тому прийшла до доньки в гості. І не могла повірити, що побачила на власні очі. 

По-перше, продукти. Маша купує тільки дорогі авокадо, сирні намазки, манго, ананаси, лосось. Навіщо їм така розкіш? Ще й знайшла якусь дивну жижу в пляшці.

– Ма, це комбуча, корисно для організму, – пояснює Олег. 

Але я не розумію. Хіба у магазині закінчилися нормальні продукти, по типу макаронів чи гречки? Ще й молоко купують не звичайне у пакеті, а спеціальне кокосове чи соєве. Бо вигадали, що у них нестерпність до лактози. 

Далі помітила у ванні дорогу косметику. Там один тональний крем майже тисячу гривень коштує та парфуми за 3 тисячі! 

– Це Шанель, оригінальні, чоловік з Франції замовив мені на Валентина, – хвалиться донька. 

У гардеробі знайшла брендовий одяг з цінниками. Ох, повірте, я за комуналку менше заплатила! 

І я не розумію, чому молодята вирішили жити на широку ногу, якщо зараз у них такі фінансові проблеми? Ну можна купити навіть ту сукню чи пальто у магазині чи секонді, там речі у хорошому стані, а не переплачувати шалені гроші. 

Обійтися без дорогих імпортних продуктів. Чим гречка гірша за манго? А зі звичайної картоплі скільки смачних страв можна зробити. Я вже мовчу про їх звичку замовляти на вечерю собі доставку з ресторанів.

Ну а побутова хімія? Я мию посуд содою і воно аж скрипить від чистоти. А донька заставила різними баночками всю полицю у ванній кімнаті. Ще й зараз хочуть взяти посудомийку в кредит. Серйозно? Їх тільки двоє, вони так багато не жеруть! 

Можна заварити пакетик чаю ще два чи три рази, поставити замість сміттєвих мішечків звичайні пакетики з супермаркету. Є безліч варіантів! 

От донька навчилася жити за мій рахунок і тепер користується становищем. Думаю її провчити і раз нехай відчує на своїй шкірі всі переваги економії. 

Проблема дійсно у доньці? На вашу думку, такі поради врятують родини бюджет? 

Фото з відкритих джерел