– Ти чому собі гроші не відкладала? – почала дорікати донька. Але ж для неї це смішна сума, чому вона відмовляється допомогти?

Вже 5 років Галинка працює в Іспанії на заробітках. Сеньйора добре платить, безкоштовно годує та віддала й кімнату. Раз у тиждень дає 500 євро. Але дівчина не витрачає кошти на дорогий одяг, косметику чи нерухомість. Все перераховує хрещеній матері Орисі на картку. Ще й гостинців передасть – декілька пачок макаронів, улюблені солодощі, фрукти. 

У пані Орисі була донька Ліда. Однак, дівчину цікавили тільки багаті кавалери та вигідне життя у місті.

– Не хочу у цій дирі залишатися! Ким тут стану? Згублю молодість біля свиней та з мотикою на городі, – дорікала дівчина. 

Нещодавно зустріла старшого чоловіка, який їй у дідусі годиться. Закрутила з ним роман та переїхала до Києва жити. А про рідну мати забула, немов її ніколи не існувало. Тільки у Фейсбуці пані Орися бачила її фото з відпочинку. Париж, Єгипет, Мальдіви. А на день народження він подарував їй новенький Мерседес, з салону! 

А от у Орисі дах протікав. Добре, що сусід допоміг старими дошками перекрити. Пенсія мізерна, на ліки не вистачає. А ще на старенькій куртці знову дирки з’явилися, нових чобітків не має. Щоб ноги не мерзнули, то одягає пакет зі шкарпетками. На щастя, город її виручав. Адже накрутила банки на зиму, корівка є, курочки. Не пропадає з голоду. 

Однак, рік тому жінці стало погано, серце кололо. 

– Тут потрібна операція. Ще й стимулятор ставити та пройти курс лікування, – сказали у лікарні. 

Орися глянула на ціну – однокамерний тільки коштує від 20 тисяч. Звідки у неї такі великі гроші? 

– Доню, привіт, можеш говори?

– Не дуже мамо, я у салоні. 

– Донечко, будь ласка, позич мені гроші на операцію…

– У нас зараз з фінансами туго. А ти чому не відкладала на чорний день? 

Орися кинула слухавку. Сумно до сліз стало, що єдина донечка відмовляється простягнути руку помочі. 

От якраз у Скайп зателефонувала похресниця Галинка. Орися з її матір’ю, Христиною, товаришували ще з часів шкільної парти. Однак, 10 років тому жінку здолав рак. 

– Привіт. Галинко, як твої справи? – тремтячим голосом запитала у дівчини.

А вона немов відчувала щось погане:

– Я завтра до вас прилітаю в гості! 

Галинка віддала всі заощадження хрещеній матері на операцію та лікування, оперували її у приватній клініці в столиці. Дівчина не відходила від палати ні на крок. Ще затрималася на місяць, щоб допомагати жінці по господарстві. Купила їй новий телевізор, зробила ремонт у спальні та провела супутникове телебачення. 

– Спасибі, доню, – лагідно промовила тітка. 

От як буває – інколи чужа дитина набагато рідніша, ніж власна кровинка. 

Що ви думаєте про поведінку дівчат?