Я забула у кафе сумочку, в якій були мої документи та декілька тисяч гривень. І змогла її повернути тільки через годину

Ця пригода трапилася зі мною рік тому. Ми з чоловіком якраз відпочивали у Польщі, приїхали в гості до свекрухи. Вона там вже давно живе, вийшла заміж за поляка. От ми на польське Різдво вирішили її провідати.

Гостина вийшла на славу – стільки смачних наїдків пані Галина приготувала, що у столика аж ніжки прогнулися. А її чоловік Матеуш зустрів нас дуже тепло, показував місто, проводив цікаві екскурсії. І коли ми разом йшли в кафе чи ресторан, то він за все платив. 

Ось вже час нам повертатися додому, до рідного Івано-Франківська. Ми заздалегідь поставили у мою сумочку всі важливі документи (паспорти, квитки) та ще чималу суму грошей. Знаєте, ми до того зберігали кошти на картці в телефоні. Але раптом він розрядиться, а зарядки чи павер-банку не буде під рукою? Тому зняли з карток декілька тисяч. 

Перед від’їздом заїхали у невелике кафе, щоб перекусити перед дорогою. Ну хто витримає на кордоні стояти декілька годин, ще й на голодний шлунок? 

Ми вже доїжджаємо до вокзалу, аж тут моя свекруха питає:

– Іринко, а де твоя сумочка? 

І тут в мене очі стали немов квадратні, серце почало стукати, що от-от вискочить з грудей. Я забула сумку з документами у кафе! 

Пан Матеуш хутчіше поїхав зі мною до кафе, де ми сиділи перед від’їздом. Я забігаю, як та фурія, кидаюся до столика, за яким ми сиділи – а сумки нема! 

“Все, ми пропали” – подумки картала себе. На щастя, тоді до нас підійшов адміністратор та про щось почав говорити з паном Матеушем. 

І через 1 хвилину до нас підходить офіціант з моєю сумочкою в руках! Господи, я так перехвилювалася, що попросила у них склянку прохолодної води. 

На щастя, всі гроші, квитки, паспорти та навіть моя дорожня косметика були на місці. Видно, хтось з персоналу чи відвідувачів помітив мою сумку та віддав адміністратору на зберігання. 

Ми вчасно приїхали до кордону, без проблем пройшли контроль та всі перевірки. Однак, дорогою додому я все думала про.. наш менталітет. 

Погодьтеся, якби ви забули сумку з грошима та документами у Києві, Львові чи навіть маленькому містечку, то навряд чи її повернули. Сумку – так, кошти – ні. 

А тут, в європейському місті всі інакше. Якщо ти знайшов чужу річ, то краще віддати її комусь на зберігання. Чи зателефонувати до поліції. 

Ех, ми, українці, так рвемося у Європу. Але ще тільки всього треба змінити у нашому менталітеті. Хіба ви хочете бути тою ложкою дьогтю в бочці меду? І я вже мовчу про нашу культуру спілкування, випивки, порушення правил дорожнього руху.

Мені здається, що з такими проблемами нас ще довго до Європи не прийматимуть. Дуже соромно за таких українців! 

Ви погоджуєтеся зі словами нашої читачки? Чому?