Здається, мій чоловік вкрай знахабнів. Адже як ще пояснити таку його витівку на мій день народження!

Нещодавно мені виповнилося 50 років. Вирішила тихо відсвяткувати вдома, адже не хотіла наражати гостей на небезпеку. Тим паче, у такий час. Мало хто ще може захворіти?

Словом, всі вихідні я бігла на кухні, як прокажена. Зробила декілька салатиків, нарізку з м’яса та сиру, ще запекла курка Табака, замаринувала оселедець. Словом, у холодильнику вже не було місяця для гостинців. А ще ж треба десертик зробити та закуски. 

Я спеціально для гостей дістала красивий сервіз, який ще покійна бабуся порадувала. З орнаментом, на ньому намальовані червоні квіти, ще із золотою стрічечкою на верху. До слова, цей сервіз я берегла, як зіницю ока. Ще й так обережно заставила їх ватою та газеткою, щоб не розбилися. Діставала з сервантну тільки на особливі випадки життя. 

Двічі промила їх під водою, ще й содою потерла, щоб виблискували. А тут до кухні заходить чоловік, бере філіжанку та наливає туди кока-колу. Ви собі можете уявити? Я миттю вихопила з його руки стакан, виливаю напій у раковину та знову ретельно перемила чашку.

– Ти що робиш? 

– Пий з іншої чашки! А до цих навіть не смій торкатися!

Чоловік тільки покрутив пальцем біля скроні та показово випив з пляшки кока-колу. Яку я, до речі, купила для гостей. 

Звісно, настрій було зіпсовано. Але я трималася зі всіх сил, щоб не вгатити чоловіка по голову сковорідкою. Добре, що тоді вже прийшла подруга та допомогла мені сервірувати стіл.

– Ти уявляєш, Петя кока-колу випив з філіжанки! 

– Якої? 

– Просто підійшов, гонорова налив кока-колу у чашку та випив. 

– І що тут такого поганого? Адже чашка для цього й створена, щоб з неї пити каву, чай чи ту кока-колу.

– Ти не розумієш! Це ж обливаний сервіз!

– Дивні у тебе життєві принципи. Навіщо тримати чашки у серванті тільки на особливий випадок? От я пообіцяла жити собі одним днем.

Але я не підтримую таку позицію. Ну є спеціальні речі, які варто залишити на такий день. Сукня, скатертина чи навіть чашка. Просто от уявіть – якщо кожен день пити чай чи каву, то візерунок затреться, може з’явитися тріщина або ж взагалі розбитися. А сукню? З’явиться плями від поту, розтягнеться тканина. Такі особливі речі легко втрачають свій шарм та вишуканість.

А так цей сервіз стоїть у шафі та тішить око. Тим паче, для мене це показник хорошої господині. У будинку повинна бути хоча б одна особлива та ексклюзивна річ для застілля. 

На вашу думку, така “звичка” зараз актуальна чи ні? Ви погоджуєтеся з думкою жінки? 

Фото з відкритих джерел