– Здається, що вона розум втратила на старості років, – сказав Петро, коли дізнався, як теща планує провести свою пенсію

У моєї мами є подруга, звати пані Галина. Нещодавно вона таке утнула! Здала свою трикімнатну квартиру студентам, назбирала пенсію, влаштувала розпродаж старих речей та купила тур. Спершу поїхала у Іспанію і їй так все сподобалася, що згодом відвідала Єгипет, Грецію. Особливо їй сподобався Кіпр. Вона навіть жартувала, що планує там затриматися надовго. 

– Здається, що їй на старості років розуму бракує, – сказав Петро, тесть пані Галини та за сумісництвом мій друг.

Я досить добре товаришую з Анею, донькою пані Галини. Вона з чоловіком часто приходять до мене у гості. І сьогодні вони вкотре скаржилися на стареньку. 

– З чого ти це взяв? – здивовано перепитую.

– Та просто навіщо їй це робити? Хіба вона не може про свою родину потурбуватися, ніж на пляжі засмагати? Краще б ці гроші витратила на ремонт! – дорікав Петя. 

Коли чоловік відійшов у ванну кімнату, то Аня підійшла до мене:

– Мама каже, що я також піду по її стопам та буду подорожувати світом. Правда, чоловік категорично проти. Мовляв, у нас кредит за машину ще не виплачений. А я так на море поїхати хочу! Ще й свекри набридають. Адже поки моя мама відпочиває, то вони про маленьких онуків повинні дбати. Ну але що я можу тут зробити? Скільки разів не говорила – марно, їй байдуже на доньку та малих онуків! 

Але я досі не можу зрозуміти – а хто вигадав цей дурний стереотип, що жінка повинна присвячувати весь час родині? Начхати на власні інтереси, з ранку до ночі варити борщ та готувати пампушки? Ні, дякую, не треба. У кожної з нас є мрія. То чому ми повинні відмовлятися заради того, щоб комусь догодити? 

– Чесно, я сподівалася, що вона розміняє свою квартиру. Нам – дві кімнати, їй одна і всі щасливі. Але натомість вирішила її здавати в оренду. Незнайомим людям!  Ох, як мій Петя тоді розлютився. Декілька днів з ним не розмовляла, а все через такий нахабний вчинок матері. На старості років вирішила подорожувати. Краще б вона так “відпочивала” на дачі. Ось свекри – нормальні люди. Але ні, моя мама все псує своїми вибаганками. То вона хоче в Чехію полетіти, то вже валізу до Франції збирає. Онуки вже не пригадають, як бабуся виглядає! 

– Повір, подруго, скоро все налагодиться. А може вона так знайде своє кохання? – намагалася я розрядити обстановку. Але чомусь не вийшло і подруга тільки образилася ще більше. 

І от згадала історію. У моєї колеги з роботи мама після того, як вийшла на пенсію, сказала, що тепер вона починає жити тільки для себе. Зібрала речі, продала квартиру та переїхала жити у Польщу до сестри. Там вона познайомилася з красивим чоловіком та через місяць вже весілля зіграли. Правда, донька навідріз відмовилася приїжджати до рідної матері. Навіть не переписуються у телефоні. А все через те, що мама – справжня егоїстка. Адже колега сподівалася, що її матуся після пенсії буде з онуками бавитися. 

Моя мама ледь не щодня спілкується з пані Галиною у Скайпі, вона зараз поїхала в Італію. Обіцяла, що сама колись візьме подругу з собою в подорож. І показує, як закордоном гарно, у якому красивому будиночку вона живе, які там краєвиди. Чесно кажучи, я сама їй заздрю. Ось отримаю відпустку на роботі – першим ділом полечу з чоловіком на відпочинок. 

Однак, її донька Аня досі не розуміє таку поведінку. Щоразу уникає розмови про свою маму, вважає, що вона вчинила не правильно:

– Ось приїде вона у гості, то я її навіть на поріг не пущу! Якщо їй подорожі важливіші за родину, то нехай їде у свої далекі краї! 

А я вважаю, що пані Галя зробила все вірно. Вона ж стільки років працювала на роботі, а зараз прийшов час для внутрішнього спокою. І вона обрала подорожі. Аня вже доросла, з Петром виховують дітей. То чому вона вважає, що мама їй винна? Кожен має право на особисте щастя. 

Кого ви підтримуєте у цій ситуації? Чому?